Vykrajovátko • Krosna

Kód: 076
Novinka
Neohodnoceno
120 Kč
Skladem (5 ks)

Vykrajovátko na cukroví, perníčky a sušenky.

  • Autorský design a tvar vykrajovátka
  • Vyrobeno v Liberci
  • Součástí produktu je vykrajovátko a tiskátko s motivem
  • PLA materiál, který splňuje podmínky pro styk s potravinami

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak vykrajovátko a tiskátko mýt ?

Vykrajovátka neporučuji mýt v myčce ale hezky v ruce ve vlažné vodě (ne horké). Na záhyby můžete použít kartáček. Vykrajovátka nedávejte do trouby ani do mikrovlnky.

Jak se perníčky a sušenky s tiskátkem vyrábí?

Je to stejné jako při tvoření klasických perníčků, jak jste zvyklý. Důležité je mít těsto vychlazené z ledničky aby vám šlo hezky vykrojit. Těsto válejte 3-4 mm tlusté aby se vám obrázek hezky obtiskl. Nejdříve vyříznete vykrajovátkem tvar. Do vykrajovátka poté vložíte tiskátko a vytlačíte motiv do těsta. Poté vykrajovátko s tiskátkem sundáte a perníček vložíte na plech. Pokud vám zůstávají části těsta na tiskátku, těsto si pomoučněte. Tiskátka jsou dostatečně hluboká aby byl obrázek na těstě hezky vidět. Pokud vám perníčky v troubě naběhnou a obrázek se sleje, najděte si recept, kde je méně kypřícího prášku.

Na co se dají použít?

Můžete je použít na vykrajování těsta na perníčky ale i na máslové sušenky. Není to tedy jen na vánoční pečení ale i na pohoštění hostů sušenkami, či na tematické oslavy. Tiskátka se taky osvědčila jako skvělá zábava pro děti spolu s modelínou. 

Vykrajovátko • Krosna

Autorské produkty Linkou

Za značkou Linkou stojím já, Evelína. Produkty vznikají v malé liberecké dílně, kde tisknu plecháčky, termosky, kreslím a vymýšlím nové motivy. Inspiraci nacházím ve skalách s přáteli, na túrách v horách a hlavně u vás, milí zákazníci. Láska ke skalám, horám a k přírodě je životní styl, který nás spojuje. 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz