Jak vzniká plecháček? - od linky po tisk

IMG_0759

V tomto článku nahlédnete pod pokličku výroby ilustrovaného plecháčku. K plecháčkům jsem přišla přirozeně, když jsem přemýšlela jak využít mé kresby ze skicáku. Jelikož se většina ilustrací točila kolem lezení, výletování a cestování, potisknout nerozbitné plecháčky byla jasná volba. Věnuji se tisku a grafice již několik let, takže jsem si vše chtěla tisknout sama a nepřipravit se tak o tu nejkrásnější práci. Koupila jsem si vybavení a vůbec netušila co mě čeká. Ne vše probíhá hladce jako na videích z YouTube a člověk se musí neustále učit, takže každému povedenému hrnečku předcházelo pět špatných. Musím přiznat, že hrnečků teď máme v kuchyni opravdu hodně (+celý zbytek rodiny) a ještě máme do zásoby. Přes všechny nezdary mě tisk na plecháčky opravdu baví a tak tisknu a ilustruji vesele dál.

 2

Všechny ilustrace jsou autorské a vznikají u nás doma. První nápad většinou přijde na výletech jako rychlé skici a nápady, které si kreslím do skicáku. Vymyslím si téma hrníčku a motiv doma rozpracuji a rozkreslím. Tím končí práce v ruce. Kresby oskenuji a dále upravuji v počítači. Vybarvím je akvarely a poskládám celou kompozici aby byla připravena pro tisk. 

DVA_JMENA

A jak vypadá takový tisk plecháčků? Plecháčky se tisknou při 200 stupních Celsia, takže se to bez kuchyňské chňapky neobejde. Díky tomu se barvy zalisují v termolisu přímo do povrchu hrnku a jsou velmi odolné. Každý kousek je vyroben s láskou a maximální pečlivostí.

1_1

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení