Na cestách s plecháčkem I.díl - dámská jízda v Krkonoších

 hory_holky_outdoor_krkonoše

Když se chce sejít parta holek, nemusí se hned jednat o wellness víkend s polopenzí a večeře se skleničkou prosseca. My, co utratíme více za gore-tex, než za nové šaty z HMka, si rády provětráme hlavy někde v přírodě a nejlépe co nejvýše v horách. Na dlouhé debaty o mužích a vztazích zapomeňte. Své civilizované móresy velmi rychle opustíme a necháme promluvit svá vnitřní zvířátka. Mluvíme sprostě a někomu by se mohlo zdát, že probíráme jenom nechuťárny. My si prostě vychutnáváme, že nemusíme být za dámičky a s naprostým respektem ke krásné přírodě si užíváme svobody. 

hory_holky_outdoor_krkonoše_trip_treking_2

Osm holek a každá si táhla sebou ten svůj plecháček. Večer si do něj nalijete víno, ráno teplý čaj nebo kafe. Stačí ho opláchnout v řece a připnout na krosnu, kde se po cestě dosuší. V naší sestavě byste našli třeba plecháčky kokedamí, které jsem tiskla pro Kokedamí mámy a nebo jógové, které si ilustrovala Verča Sjó_gou. Já testovala svůj nový hrnek Hurá na hory, který tématicky hezky zapadal.

hory_holky_outdoor_krkonoše_trip_treking_snídaně_vaření

První noc jsme ulehly v Útulně u Bílého Labe. Naše batohy praskaly pod náporem řízků a bublanin, takže cíl prvního dne bylo sníst co nejvíce jídla a odpít dva litry vína, které zabíraly opravdu hodně místa. Vše se nám sníst nepodařilo, a tak jsme na rady zkušené Verči přivázaly vše od řízků až po boty na střechu přístřešku. Přesto se za námi v noci přišla jedna liška podívat a my se ji snažily marně odhánět. Nakonec ji odehnala sprintující Verča za doprovodu děsivých zvuků. Liška jen nechápavě koukala a zmizela v lese. Takže fakt bacha na lišky!

hory_holky_outdoor_krkonoše_trip_treking_sněžka

Ráno jsme vystoupaly k Luční boudě a na chvíli si myslely, že jsme na Staromáku. Davy lidí nakupovaly předraženou svíčkovou a pivo. Tak jsme si taky daly :) Zamávaly jsme z dálky Sněžce a šlapaly, dokud nás nezahnala bouřka do Špindlerovky. Předpověď vypadala velmi bouřkovitě a my uznaly, že na spaní pod hvězdami to nebude. K večeru jsme se dobelhaly k Brádlerkám a poprosily hodnou Marušku aby nás nechala přespat na půdě na matračkách. Spaly jsme jako dřeva a ráno se rychle spakovaly abychom o 100 metrů dále rozdělali snídaňové lesní menu ve velkém. Čajíčky, kašičky, paštičky a poslední chlebíčky. Mňam!

hory_holky_outdoor_krkonoše_trip_treking_snídaně_vaření_kemping

Teď už jen seběhnout dolů do Harrachova a dát si zaslouženého smažáka v restauraci na křižovatce. Daly jsme si poslední i pivo a rozloučily se. Půlka jela autobusem do Prahy, půlka vlakem do Liberce. Už večer se nám stýskalo a tak nám nezbývá než naplánovat nový holčičí výlet.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení